БАЛКАН

Се упокои бугарскиот новинар кај кого Љубчо Георгиевски најчесто ги даваше...

Познатиот бугарски новинар Георги Коритаров (61) по чинал како последица на ковид-19, пренесуваат бугарските медиуми. Коритаров ѝ беше познат на македонската јавност бидејќи често во...

МАКЕДОНИЈА

Таман помисливме дека состојбата се смирува, денес повторно голем број упокоени

Министерот за здравство Венко Филипче, денес на социјалните мрежи ја објави најновата состојба со ковид-19, при што може да се забележи голем број поч...

СВЕТ

Многумина очекуваа олабавување, но властите во Германија одат чекор понатаму: Мерките...

Здравствените експерти во Германија денеска се изјаснија против олеснување на мерките за заклучување, затоа што бројот на новозарзени со коронавирусот повторно скокна. Експертите сметаат дека...