БАЛКАН

Каракачанов: Во Македонија има повеќе Бугари отколку Срби

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов вели дека во Македонија има многу повеќе Бугари отколку Срби. Тој спомена и конкретни бројки. Каракачанов тврди...

МАКЕДОНИЈА

СДСМ ја поздравува најавата на Мицкоски дека ќе се откажат од...

Позитивно е што Христијан Мицкоски најавува дека ВМРО-ДПМНЕ се откажува од идејата за бојкот на пописот закажан за април оваа година и СДСМ тоа...

СВЕТ

На Трамповци не им успеа тезата за наместени избори, па сега...

Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис, јавно ќе ја прими вакцината против Ковид-19. Точното време и местото засега не се познати, објави Си-ен-ен. Новоизбраниот претседател,...