БАЛКАН

Што е ова во последно време – авион слетал принудно на...

На автопатот Загреб-Ријека авион од типот „цесна 150 М“ слетал среде коловозна лента. Читателите на 24сата.хр кои во тој момент биле во автомобилот, го...

МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Денес живееме во време кога системот не само што не...

Статус на Христијан Мицкоски: ,,Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. А Прилеп секогаш најверно се борел за слободата. Меѓу првите...

СВЕТ

Најмалку 18 луѓе застрелани пред Волмарт во Тексас, САД (ВИДЕО)

Најмалку едно лице е загинато, а 18 се повредени со прострелни рани . Полицијата е на терен. На снимките на социјалните мрежи се гледа...