БАЛКАН

Вучиќ: Ние имаме право да си го браниме идентитетот и кириличното...

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, синоќа на митингот "Иднината на Србија" во центарот на Белград, пред насобраните рече дека во тек е "национална консолидација...

МАКЕДОНИЈА

Силјановска: Ова за мене беше “Исправи се Делфина” – ќе разговарам...

Гордана Силјановска Давкова во вечерашното гостување на телевизија Сител рече дека предноста во гласови што ја има Пендаровски во првиот круг е занемарлива. „Презадоволна сум...

СВЕТ

Резултати од гласањето во дијаспората – Силјановска победи во Австралија и...

Вчера се одржа првиот круг од Претседателските избори во Република Македонија и во дијаспората каде живеат Македонци. На изненадување на многумина и покрај големата коалиција...