БАЛКАН

Македонија до крајот на годината праќа војска во Косово

Денес пристигна вест која вели дека нашата држава до крајот на тековната години ќе испрати војска во нашиот северен соседе Косово. До крајот на оваа...

МАКЕДОНИЈА

Ганка: Дали вие знаете кој предмет се полага за добивање Американско...

Низа полемики во јавноста, особено на социјалните мрежи, по вчерашната информација дека е можно спојување на предметот историја, со останатите предмети од природните науки. Со...

СВЕТ

На Трамповци не им успеа тезата за наместени избори, па сега...

Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис, јавно ќе ја прими вакцината против Ковид-19. Точното време и местото засега не се познати, објави Си-ен-ен. Новоизбраниот претседател,...