БАЛКАН

Вучиќ: Ние имаме право да си го браниме идентитетот и кириличното...

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, синоќа на митингот "Иднината на Србија" во центарот на Белград, пред насобраните рече дека во тек е "национална консолидација...

МАКЕДОНИЈА

Советничка од Битола: Премиере, не ја чепкајте со метлата Наташа, таа...

Вчера Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, на трибина во Скопската општина Карпош изјави дека ја сфатиле пораката од народот кој им ја испратил...

СВЕТ

Илијоски: Македонците во Австралија да не одат на концерт на Елена...

Извесниот Александар Илијоски на социјалните мрежи напиша статус во кој ги повикува своите сонародници во Австралија да ги бојкотираат концертите на Елена Велевска, поради...