БАЛКАН

Бојко Борисов објави видео од помалку провокативен разговор со Мицкоски

Вчера во Загреб, средба имаа претседателот на Македонската опозиција Христијан Мицкоски и бугарскиот премиер Бојко Борисов. Со оглед на тоа што ова не беше официјална...

МАКЕДОНИЈА

Љубчо Георгиевски откри за кој случај конкретно СЈО барал пари за...

Во однос на случајот со „Поштенска банка“ Љубчо Георгиевски на Телевизија 24 потенцира дека од страна на Катица Јанева и СЈО бил баран рекет. Георгиевски...

СВЕТ

По Зоран Заев, од медиумите во својата земја се пожали и...

Изминатите месеци во нашата држава е актуелна дебатата за автентичноста на вестите кои се пласираат во медиумите. Премиерот Заев најави мерки за едукација на...