БАЛКАН

Вучиќ: Ние имаме право да си го браниме идентитетот и кириличното...

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, синоќа на митингот "Иднината на Србија" во центарот на Белград, пред насобраните рече дека во тек е "национална консолидација...

МАКЕДОНИЈА

Го сменивте Реџепи ама у наше село викаат за кој ќе...

Во текот на вчерашниот ден, најголемо внимание од вестите на нашата сцена привлече одлуката на судот за смена на реисот на Исламската Верска Заедница,...

СВЕТ

Нашинка стана првата жена шеф на полицијата во Австралија (ВИДЕО)

Катарина Керол, со моминско презиме Бошњак, чии родители се од Љубушко во Босна и Херцеговина, застана на чело на полицијата во Австралија. Фактот што...