БАЛКАН

Харадинај: Таксите ќе ги укинеме кога србите ќе не признаат

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај повтори дека таксата за српската и босанската стока ќе се укине оној ден кога Србија ќе го признае Косово како...

МАКЕДОНИЈА

Најчевска: ВМРО е сеуште на власт, а Скопје 2014 потајно им...

Статус на Мирјана Најчевска: ,,Како што реков, ВМРО-ДПМНЕ не е симнато од власт. Не е деконструиран ни груевизмот. Мислам и дека не може да биде затоа...

СВЕТ

Протести по улиците на Москва, демонстрантите извикуваат: Путин е крадец

Преку илјада луѓе се собраа денес во центарот на Москва барајќи изборната комисија да ја прифати кандидатурата на опозицискиот кандидат на изборите за градско...