БАЛКАН

Вучиќ: Ние имаме право да си го браниме идентитетот и кириличното...

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, синоќа на митингот "Иднината на Србија" во центарот на Белград, пред насобраните рече дека во тек е "национална консолидација...

МАКЕДОНИЈА

Миленко Неделковски: ДУИ веќе не е лидер партија кај Албанците

Многу жалам ако некој немал можност или капацитет да следи основи на средното образование, или ако пак следел а ништо не разбрал и не...

СВЕТ

Нашинка стана првата жена шеф на полицијата во Австралија (ВИДЕО)

Катарина Керол, со моминско презиме Бошњак, чии родители се од Љубушко во Босна и Херцеговина, застана на чело на полицијата во Австралија. Фактот што...