БАЛКАН

Што е ова во последно време – авион слетал принудно на...

На автопатот Загреб-Ријека авион од типот „цесна 150 М“ слетал среде коловозна лента. Читателите на 24сата.хр кои во тој момент биле во автомобилот, го...

МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Што кажа пред неколку години Никола Груевски за Катица Јанева

Поранешниот премиер Никола Груевски во 2015 смета дека шефицата на Специјалното јавно обвинителство ,Катица Јанева е професионалец , со меѓународни обуки и искуство. Груевски за...

СВЕТ

Големи се шансите Германија да влезе во рецесија

Германската економија не покажува знаци на закрепнување во летниот квартал, констатираше во понеделникот тамошната централна банка Bundesbank, предупредувајќи на можност од техничка рецесија по...