БАЛКАН

Што е ова во последно време – авион слетал принудно на...

На автопатот Загреб-Ријека авион од типот „цесна 150 М“ слетал среде коловозна лента. Читателите на 24сата.хр кои во тој момент биле во автомобилот, го...

МАКЕДОНИЈА

„Катица Јанева можеше да биде на ниво на Тито“

Статус на Огнен Јанески: Помина денот. Веројатно најтешкиот што сум го имал за уредување, иако не и за отворена програма. Таков ден (уште потежок) беше...

СВЕТ

Големи се шансите Германија да влезе во рецесија

Германската економија не покажува знаци на закрепнување во летниот квартал, констатираше во понеделникот тамошната централна банка Bundesbank, предупредувајќи на можност од техничка рецесија по...