БАЛКАН

БАЛКАН

Нашинец од Германија: Додека работите немате време ниту да се напиете...

Веќе неколку години наназад наголемо се зборува за условите за работа во Германија, предностите и недостатоците и висината на платата. За најголемиот дел од...

МАКЕДОНИЈА

Секој што ќе ја даде на државата печката на дрва, ќе...

Се чини добра мерка на владата, која може да придонесе да се намали загадувањето престојната зима. Секој граѓанин кој ќе сака да добие сто-постотна субвенција...

СВЕТ

Претседателот Трамп го разреши Џон Болтон од функцијата државен секретар за...

Претседателот Трамп денес на Твитер објави дека претставникот на Стејт департментот Роберт О’Брајан ќе го наследи Џон Болтон како советник за национална безбедност. Службата на...