БАЛКАН

Што е ова во последно време – авион слетал принудно на...

На автопатот Загреб-Ријека авион од типот „цесна 150 М“ слетал среде коловозна лента. Читателите на 24сата.хр кои во тој момент биле во автомобилот, го...

МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Полицијата ја врати Катица Јанева дома

Катица Јанева, Уапсената шефица на СЈО, предмалку беше изнесена преку гаражата на СЈО, за да не ја снимаат камерите на новинарските екипи и полицијата...

СВЕТ

Големи се шансите Германија да влезе во рецесија

Германската економија не покажува знаци на закрепнување во летниот квартал, констатираше во понеделникот тамошната централна банка Bundesbank, предупредувајќи на можност од техничка рецесија по...