БАЛКАН

Вучиќ: Ние имаме право да си го браниме идентитетот и кириличното...

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, синоќа на митингот "Иднината на Србија" во центарот на Белград, пред насобраните рече дека во тек е "национална консолидација...

МАКЕДОНИЈА

Јоци: Нема да има предвремени извбори, ќе ви кажам и зошто

Статус на Јорданка Ивановска Јоци: ,,Што ќе биде ? Без разлика кој ќе победи на претседателските, СДСМ и ДУИ, нема да одат на предвремени избори....

СВЕТ

(ФОТО) Родена во бегалски камп во Македонија, а денес стана Мис...

Дека патот до ѕвездите е навистина трнлив и непредвидлив сведочи и животниот пат на Фатиме Гаши (22), мис на Манчестер за 2018 година. Родена...