БАЛКАН

Се упокои бугарскиот новинар кај кого Љубчо Георгиевски најчесто ги даваше...

Познатиот бугарски новинар Георги Коритаров (61) по чинал како последица на ковид-19, пренесуваат бугарските медиуми. Коритаров ѝ беше познат на македонската јавност бидејќи често во...

МАКЕДОНИЈА

Филипче објави слика со Иле, момчето кое пред два дена доби...

Министерот за здравство Венко Филипче, на својот профил на социјалните мрежи, објави слика со Иле, момчето на кое пред два дена му беше трансплантирано...

СВЕТ

Многумина очекуваа олабавување, но властите во Германија одат чекор понатаму: Мерките...

Здравствените експерти во Германија денеска се изјаснија против олеснување на мерките за заклучување, затоа што бројот на новозарзени со коронавирусот повторно скокна. Експертите сметаат дека...