3

БАЛКАН

Се упокои бугарскиот новинар кај кого Љубчо Георгиевски најчесто ги даваше...

Познатиот бугарски новинар Георги Коритаров (61) по чинал како последица на ковид-19, пренесуваат бугарските медиуми. Коритаров ѝ беше познат на македонската јавност бидејќи често во...

МАКЕДОНИЈА

По смирувањето во текот на викендот, денес повторно висок број починати...

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 808 тестирања, а регистрирани се 86 нови случаи...

СВЕТ

Многумина очекуваа олабавување, но властите во Германија одат чекор понатаму: Мерките...

Здравствените експерти во Германија денеска се изјаснија против олеснување на мерките за заклучување, затоа што бројот на новозарзени со коронавирусот повторно скокна. Експертите сметаат дека...