Дома Македонија ВМРО и покажа на Левица кој е кој?

ВМРО и покажа на Левица кој е кој?

Loading...

По вчерашната одлука на лидерите на двете најголеми партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев за одлагање на пописот, на социјалните мрежи се разви дебата кој е заслужен за ваквата одлука.

Димитар Апасиев на својот ѕид на фејсбук објави статус со порака која алудира дека тие издејствувале одлагање на пописот.

Симпатизерот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Стојаноски, со поинакво мислење од Апасиев:

„Знаев, хахахахахахахахахах! Ама не сеа сериозно, чекај, хахахахахахаха, која рунда ја доби ти?

Пописот го одложи МИЦКОСКИ, вие му го рушевте и исмевавте сиот напор претходно. Вие, исто така, секогаш се шлепате на грбот на ВМРО.“

Loading...