Дома Македонија Мила Царовска: Милошоски лаже и барам да се извини

Мила Царовска: Милошоски лаже и барам да се извини

Loading...

По информациите дека некои функционери и министри од актуелната владеачка гарнитура се вакцинирале преку ред, се огласи Мила Царовска:

„Пратеникот Антонио Милошоски, кој се етаблираше како главен извор на лажни вести, повторно споделува лаги. Во целост ги демантирам информациите дека сум се вакцинирала, не ми паѓа на памет да ја злоупотребам позицијата.

Барам Милошоски итно да се извини за лагата, освен манипулации друго од опозицијата не може да се очекува.“

Loading...