Дома Останато Кај нас велиме дека има многу починати од вирусот, но еве како...

Кај нас велиме дека има многу починати од вирусот, но еве како е во Босна и Херцеговина

Loading...

Во последното деноноќие во Босна и Херцеговина забележани се 1.719 новозаразени со корона вирусот, а починаа уште 67 лица.

Тестирани се 5.528а, оздравеле уште 894 пациенти. За споредба, вчера имаше 818 новозаразени, а 73 смртни случаи.

Во Федерацијата тестирани се 3.895 примероци, а 1.070 биле позитивни. Пријавени се 44 починати или вкупно 3.325.

Во Република Српска тестирани биле 1.430 луѓе, потврдени се 534 лица заразени со корона вирусот. Пријавени се 23 смртни случаи или вкупно 2.492 лица. Во Брчко има 115 нови случаи на зараза од 203 тестирани.

Loading...