Дома Балкан Славен Германец го величаше Вучиќ (ФОТО)

Славен Германец го величаше Вучиќ (ФОТО)

Loading...

Славниот германски дизајнер Филип Плеин, ја посети Србија и по тој повод се сретна со Александар Вучиќ. По состанокот, Плеин објави фотографија со Вучиќ на Инстаграм и му напиша химна дека на некои Срби веројатно не им е пријатно да читаат, барем судејќи според коментарите.

“Беше огромно задоволство да се сретнам со Претседателот на Србија и неговиот неверојатен тим! Беше навистина инспиративно и освежувачки да видам толку млад и динамичен тим!

Возбудени сме што правиме деловни активности со вашата земја! Ви благодариме повторно за гостопримството добредојде “, напиша тој.

Не им требаше долго на Србите кои не го делат мислењето на дизајнерот да го видат тоа.

„Сонцето те заеба“, „Тоа, Филип, Србите“, „Филип, паднавте во добро друштво, со среќа“, се некои од коментарите под сликата, а Србите и Албанците не ја пропуштија оваа можност да разговараат Косово.

Loading...