Дома Македонија Апасиев не простува: Ќе го папаш друже

Апасиев не простува: Ќе го папаш друже

Loading...

Лидерот на партијата Левица, Домитар Апасиев, е особено актуелен последните неколку месеци, по парламентарните избори, кога неговата партија се етаблираше како трета политичка сила во нашата земја, по ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.

Тој привлекува внимание со своите куси, но извонредно ефектни статуси и се чини дека на следните избори, кога тие и да се случат, ќе освои многу повеќе гласови.

Но, со популарноста, се чини неизбежни се и подметнувањата. На Апасиев најпрво му направија лажна фан страна на Фејсбук, а синоќа објави дека и на Јутјуб создале лажен профил со неговите име и презиме:

„Некое типче си отворил ЛАЖЕН ЈУТЈУБ АКАУНТ на мое име и си се пичкара со пола свет. Пцуе, вреѓа, се закануе!?

Ај плс пријавете го и кажете ми како иде процедура за да го пријавам и да ми се макне с’курцу?“

Loading...