Дома Балкан (ВИДЕО) „Хелсинки“ од „Ла Каса де Папел” го праша нашиот кошаркар Нено...

(ВИДЕО) „Хелсинки“ од „Ла Каса де Папел” го праша нашиот кошаркар Нено како е во Македонија

Хувентуд пред неколку дена на својот официјален “Фејсбук” профил најави дека кошаркарите ќе се дружат со Дарко Периќ.

Српскиот глумец, познат по улогата Хелсинки во мега-популарната серија “Ла Каса де Папел” денеска разговараше со македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ.

Loading...

Секако првите прашања беа во контекст со пандемијата коронавирус.

Нено остана во Бадалона, па вели дека не е лесно, но дека постојано разговара со своето семејство и пријателите, дел од времето го минува во одржување на формата.

“Уф не е лесно. Преку интернет постојано сум во контакт со семејството и пријателите. Ја одржувам формата, имаме програма по кој работиме”, рече Нено.

Периќ го праша како е во Македонија со Ковид-19?

“Во Скопје имаат мерки, полициски час”, на кратко објасни Нено, кој пак откри дека негов омилен лик од Ла Каса де Папел е Професорот.

Loading...