Дома Македонија Како на филмска лента: Братска потера по скопска обиколница

Како на филмска лента: Братска потера по скопска обиколница

Loading...

На 24.04. во 16,00 часот во Единицата за известување и команда во Скопје, С. С. (43) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот додека заедно со неговиот брат И.С се движеле со неговото патничко моторно возило “фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, по обиколница од Скопје кон Тетово.

Во близина на клучка “Радишани“, пред да се исклучат, патот им го пресекол, патничко моторно возило марка “мерцедес“, црна боја, со непознати регистарски ознаки.

Кога возачот на “мерцедесот“ го отворил прозорот, пријавителот видел дека тоа е неговиот брат Е.С. кој бил заедно со неговиот син.

Тој му упатил вербална закана по неговиот и животот на неговото семејство. Истовремено Е.С им се заканил на двајцата браќа со вперен пиштол кон возилото во кое биле С.С. и И.С. по што пријавителот и сопатникот се исплашиле и побегнале од местото на настанот.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Loading...