Дома Македонија Јанушев: Заев е во паника ама тоа му е – избори ќе...

Јанушев: Заев е во паника ама тоа му е – избори ќе има (ВИДЕО)

По денешната изјава на премиерот Заев дека е можно одложување на изборите доколку не се донесат законите за зголемувазње на пензиите и минималната плата, реагираше генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев.

„Веројатно човекот го фаќа паника и едноставно поради немање на друг маневар се обидува на
секој можен начин да проба да ги одложи изборите. Избори ќе има.

Loading...

Изборите се договорни од сите политички субјекти на лидерската средба кај Пендаровски, и од тоа нема бегање. Имаа три години да буквално ги донесат сите закони кои што сметаат дека ќе бидат од бенефит на граѓаните“,  порача Јанушев одговарајќи на новинарско прашање околу изјавата на премиерот.

Loading...