Дома Магазин (ФОТО) Познатата пејачка се огласи од комбе на Итната помош и го...

(ФОТО) Познатата пејачка се огласи од комбе на Итната помош и го откажа настапот во Македонија

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ заврши во возилото за брза помош поради лошата здравствена состојба по настап.

Loading...

Популарната Сенидах мораше да ги откаже следните настапи, а од амбулантното возило направи фотографија додека прима инфузија, а сега, како што вели, следи закрепнување.

– Мојот поглед по синоќешниот настап … Се мачам веќе неколку дена и патував на настапи со ужасна болка, апчиња и инјекции, но синоќа моето тело рече стоп! Нема да одиш никаде и така завршив во брза помош. На овој начин би сакал да се извинам од сите што ги купиле билетите, ќе дојдам што е можно поскоро. Пред нас има многу настапи, но за да го спречиме откажувањето, ќе го излечиме ова за неколку дена и продолжуваме со полна пареа “, напиша пејачката во објавата на Инстаграм.

Набрзо фановите и пратија многу пораки со желби за брзо закрепнување.

Loading...