Дома Магазин Синоќа на слава Цеца беше прашана што следно сака да и се...

Синоќа на слава Цеца беше прашана што следно сака да и се случи – одговорот ги остави подзинати новинарите

Loading...

Светлана Цеца Ражнатовиќ, балканската фолк кралица, вчера ја прослави славата „Св. Никола“ во својот дом во Белград.

Фолк-ѕвездата била одлично расположена и поразговарала со новинарските екипи кои биле пред нејзиниот дом.

Цеца зборувала за актуелните работи кои се врзани за нејзиното семејство. Со оглед на тоа дека последните месец-дена за семејството Ражнатовиќ се слушаат само убави вести, ја прашале фолк-ѕвездата што е следно:

– Јас да се омажам – рекла Цеца како од топ.

– Ау, зошто никој не кажа браво, супер… Се шегувам, нормално. Тоа е прекрасно. Искрено да ви кажам, нема поубави моменти кога слави семејството – рекла Цеца.

Loading...