Дома Магазин Вешто се сокриваше, но сега излезе во јавноста: Таткото на Цеца итно...

Вешто се сокриваше, но сега излезе во јавноста: Таткото на Цеца итно ја напуштил свадбата

Свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ веќе една недела се медиумска тема во регионот. Кој пееше, колку пари заработија од свадбата … сето тоа ја заинтригира јавноста, а интересот за деталите за самата церемонија не стивнуваат.

Сега е откриено дека на дедото на младоженецот, Слободан Величковиќ, му се слошило за време на веселбата.

Loading...

„Српски телеграф“ пишува дека бил принуден да ја напушти свадбата затоа што имал силна болка и се чувствувал лошо.

Ден по свадбата, тој беше примен во Ургентниот центар. Слободан се чувствуваше лошо на свадбата. Тој не можеше да ја издржи болката, но на почетокот не сакаше да вознемири никого за да не ја расипе забавата. Само по граѓанската венчавка сакаше тивко да ја напушти просторијата и побара од возачот да го носи дома“, открил неименуван извор и додал:

Следниот ден, дојде пеколот. Му стана полошо, па го однесоа во Ургентниот центар. Тој немаше да оди во болница ако Цеца не го убедeшe. Констатираа дека има сериозно воспаление на целиот организам и дека се случил сериозен колапс”.

Loading...