Дома Магазин Дара Бубамара: Мојот син не оди во селско училиште, туку во...

Дара Бубамара: Мојот син не оди во селско училиште, туку во приватно каде децата знаат која сум

Пејачката Дара Бубамара ја изненади јавноста со својата изјава за школувањето на нејзиниот син. Во интервју за Курир, таа зборуваше за нејзината врска со нејзиниот поранешен сопруг Милан Кешиќ и за растењето на нивниот син Коста.

Loading...

Коментарите на Дара предизвикаа лавина реакции. Еве што рече за школувањето на нејзиниот син!

„Мојот син не оди во овие селски училишта, туку во приватно училиште, каде што учат деца на успешни родители, политичари и спортисти. Тие не се глупави и завидливи селани, тие се паметни и знаат која е Дара Бубамара. Ова се децата што велат, мајка ти е на врвот!

Мојот Коста, ако некој го задеваше за својата мајка, ќе му удри шлаканица и ќе му рече, немој повеќе да зборуваaт со мене. Тој е ментално силен, тој ги знае сите проблеми што ги имала неговата мајка и ние разговаравме за тоа. Имаме отворена врска “, изјави Дара за„ Курир “ .

Таа за својот поранешен сопруг Милан рече дека е „на прво место“, одговарајќи на прашањето што би сакала во 2020 година.

Loading...