Дома Магазин Пејачот Љубомир откри за што се скарале на свадбата со сопругата Катарина

Пејачот Љубомир откри за што се скарале на свадбата со сопругата Катарина

Пејачот Љубомир Перучица пред неколку дена заплива во брачните води и го кажа судбоносното „да“ на својата партнерка, водителката Катарина Колозеус.

По нивната свадба започнаа да се шират многу шпекулации, па сега парот откри дали е точно дека се на свадбата.

„Не е баш кавга, само не се согласивме.Тој мораше да попушти, немаше друг избор“ вели Катарина.

Loading...

„Да, немав избор. Јас сакав таа да го земе моето презиме, а таа сакаше да го задржи своето презиме и да го додаде моето, околу тоа не се согласивме“ објасни Перучица.

„Не, јас имам многу добро презиме, никој го нема и ми беше жал да се ослободам од него. Сега сум и Колозеус и Перучица“ вели водителката. Љуба и Катарина истакнаа дека едвај чекаат принова во нивното семејство и дека се надеваат дека наскоро ќе станат родители.

„Тоа би било прекрасно, ние сакаме и планираме“ вели Катарина

Loading...