Дома Балкан Црногорски медиуми: Македонците се извинија што го поставија знамето однопаку (ФОТО)

Црногорски медиуми: Македонците се извинија што го поставија знамето однопаку (ФОТО)

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се извини поради превидот по повод официјалната посета на Претседателот на Црна Гора на Скопје.

Loading...

Имено, при средбата и разговорите на двајцата претседатели, Ѓукановиќ и Стево Пендаровски, црногорското знаме беше поставено наопаку.

Напревен е ненамерен превид при поставувањето на црногорското знаме, при средбата на двајцата претседатели, стои во извинувањето од македонската страна, пренесува црногорскиот портал ,,Порталаналитика”.

Loading...