Дома Останато (ВИДЕО) Вака изгледа островот за богати и славни во Мајами, а тука...

(ВИДЕО) Вака изгледа островот за богати и славни во Мајами, а тука живеат Андријана Лима и Хулио Иглесиас

Америка е земја на контрастите, тука постои средна класа, дел се сиромашни, но има и многу богаташи.

На островот Индијан Крик Вилиџ, во заливот Вискејн во Мајами живеат супермоделот Адријана Лима, пејачот Хулио Иглесиас и инвеститорот Карл Ајкан.

Loading...

Островот е обезбедуван од приватна полиција а секоја куќа е сместена во првиот ред до морето за сите да можат да уживаат во погледот.

Центарот има и игралиште за голф а куќите од овој комплекс ретко се наоѓат на продажба. Моментално се продава само една и тоа за 24 милиони долари.

Loading...