Дома Останато Миа Костова се отвори: „Запознав човек што го сакам повеќе од себе“

Миа Костова се отвори: „Запознав човек што го сакам повеќе од себе“

Миа Костова е често активна на социјалните мрежи и ги известува своите фановите за нејзините активности. Секогаш кога ќе најде време одговара на разни прашања на нејзините следбеници, дава совети за самодоверба, исхрана, разни мислења за животот итн.

Периодов Миа одлучи да стави стоп на секојдневниот живот и да избега од секојдневните рутини, односно водителката е на одмор.

Loading...

Меѓутоа, ни отаму не престанува да „дреме“ по Инстаграм и постојано да објавува нови фотографии.

Така, пред некој ден слободно време го искорсти за да повторно реализира комуникација со своите фанови и да одговара на нивните прашања. Еден од фановите ја праша Миа дали некогаш кога ќе излезе и ќе се опушти се чувствува виновно поради детото, а таа одговори:

„Понекогаш да, ама знам дека мојот живот не е завршен со неговото раѓање, туку напротив, тогаш почна. Што значи се за него и квалитетното време за мене, за двајцата да сме како што треба“ напиша Миа во „Инстаграм стори“.

Исто така во последната објава на својот „Инстаграм“ таа објави емотивна порака која ја посвети на нејзиниот син Андрија.

„2012 ми се смени животот комплетно. Запознав човек што го сакам повеќе од себе. Мислев дека секогаш ќе биде бебе. Пречесто се плашев дали добро правам и колку му должам кога е во прашање воспитување и родителска посветеност.

Денес, вака сериозно голем ми дава за право да мислам дека може не сум најдобрата мајка на светот, ама можам со право да давам совети за воспитување ако некој ми побара, секако. Кроток, искрен, се радува буквално на се’, задоволен со премалку, полн љубов, разбран секогаш и без исклучок на прва, понекогаш и само со поглед, хармоничен, лесно навредлив и максимално самостоен.

Не е оглас за зет, ниту за школо за воспитување. Само кажувам дека е Мој. Ваљда е мој, сомнително со оглед на љубовта кон училиште. Попљукајте го, јас ќе ви посакам ништо помалку и ништо повеќе од дете како него. Ова е нашето 8мо лето. Те сака мама, *Андрија*, напиша водителката во описот на фотографија со синот.

Извор: Вистина

Loading...