Дома Македонија (ФОТО) Излегоа први фотки по притворот на Боки 13- видно изменет, со...

(ФОТО) Излегоа први фотки по притворот на Боки 13- видно изменет, со лисици на раце

Првосомничениот Бојан Јовановски познат како Боки 13 денеска со лисици на рацете и со полициска придружба беше пренесен на скопските клиники откако се пожалил на болки во стомакот и во градите.

Директорот на Торако-васкуларната клиника, Неџати Јакупи, изјави дека здравствените проблеми на Боки 13 се резултат на претходни хируршки зафати.

Loading...

Неговата состојба е стабилна, но се потребни дополнителни испитувања.

Тој, по прегледот е препратен на други клиники за натамошни анализи. Ова е втор пат откако му е изречена мерка притвор Боки 13 да биде хоспитализиран.

Loading...