Дома Балкан Дачиќ преживеа удар од гром во авионот па изјави: ,,Не може нам...

Дачиќ преживеа удар од гром во авионот па изјави: ,,Не може нам нико ништа”

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ имал инцидент откако во авионот со кој се превезувал удрил гром. Инцидентот се случил над Љубљана синоќа околу 22 часот.

Loading...

Настанала паника меѓу патниците во авионот, но немало посериозни оштетувања. Пилотот слетал на аеродром во Словенија.

„Се слушна мала експлозија, видовме блесок. Но, не ни може никој ништо“ – изјавил Дачиќ за српските медиуми.

Loading...