Дома Балкан Што е ова во последно време – авион слетал принудно на автопатот...

Што е ова во последно време – авион слетал принудно на автопатот Загреб – Риека (ВИДЕО)

На автопатот Загреб-Ријека авион од типот „цесна 150 М“ слетал среде коловозна лента. Читателите на 24сата.хр кои во тој момент биле во автомобилот, го снимиле принудното слетување. Сите биле шокирани.

„Почна да кружи по небото над нас, се спушти многу ниско, но и понатаму мислевме дека тоа е нормално, потоа сфативме дека тој навистина ќе слета.

Loading...

Малку се движеше по средина на патот додека со крилото не се заби во оградата и остана на лентата, а од авионот излегоа жена и маж преплаштени“, рекол читател за 24сата.хр кој ги снимили и видел.

Од хрватскиот автоклуб за инцидентот кој според првичните информации поминал без повредени лица, известиле како за „сообраќајна несреќа поради која се вози по една коловозна лента“.

Пожарникарите потврдиле дека интервенирале на лице место, но споменале дека за понатамошно постапување преземале пожарникарите на автопатот Загреб-Ријека кои излегле на терен.

Drama na autocesti kod Ravne Gore: Prislino sletio manji sportski avion Više na http://bit.ly/33G0jGk

Avion sletio na autocestu: 'On pada, pada. Što je ovo?! Koči!'Više na http://bit.ly/33G0jGk

Публикувахте от 24sata в Събота, 17 август 2019 г.

Loading...