Дома Свет Најмалку 18 луѓе застрелани пред Волмарт во Тексас, САД (ВИДЕО)

Најмалку 18 луѓе застрелани пред Волмарт во Тексас, САД (ВИДЕО)

Најмалку едно лице е загинато, а 18 се повредени со прострелни рани . Полицијата е на терен. На снимките на социјалните мрежи се гледа како повеќе луѓе неподвижно лежат на паркингот пред трговскиот.

Loading...

Полицијата уапсила три лица , а акцијата е во тек. Не се знае колку тешко се повредени застреланите 18 лица. Целото подрачје го андлетуваат хеликоптери .

Трговскиот се наоѓа на само неколку километри од мексиканската граница . На социјалните мрежи има информации за поголем број загинати и дека напаѓачот почнал со калашникови да пука кон луѓето на паркингот пред трговскиот.

Полцијата соопшти декаима повеќе напаѓачи и го предупреди населението да остане во домовите.

Loading...