Дома Балкан Се појави ново видео од невремето во Грција – Англиски турист успеа...

Се појави ново видео од невремето во Грција – Англиски турист успеа да ја сними олујата

Невремето кое пред три дена се случи кај нашиот јужен сосед однесе седум животи, а многу туристи и локално население се повредени. Грција во последните 50 години не памети вакво невреме.

Најчеста причина за повреди било летањето на предмети, кровови, паднати дрвја. Жената од Романија со своето дете настрада кога дрво падна врз нивниот автомобил.

48-годишниот Енди Џилхрист уживал во вечерата со својата сопруга Кејти и ќерката Грејс во ресторанот во хотелот со пет на грчкиот полуостров Халкидики кога се случи бурата.

На снимката се слуша како келнерите во паника ги викаат гостите да се засолнат внатре.

Τυφώνας στη Χαλκιδική 10/7/19

Εικόνες απ τον τυφώνα χθες σε εστιατόριο της Χαλκιδικής.Οι τουρίστες σε πανικό! Δείτε το βίντεο!

Публикувахте от November DELTA в Четвъртък, 11 юли 2019 г.

Извор на видео: Новембер Делта

Loading...