Дома Магазин Се ожени шеф Никола – ова е неговата избраничка (ФОТО)

Се ожени шеф Никола – ова е неговата избраничка (ФОТО)

Шеф Никола, еден од нашите најдобри готвачи, кој публиката го препознава по кулинарското шоу „Брза кујна“, официјално стави крај на ергенскиот живот и заплива во брачните води.

Имено, пред некое време тој во емисијата најави дека наскоро ќе се жени со својата Стефанија, а викендов се случи и свадбата.

На социјалната мрежа „Фејсбук“ неговите пријатели објавија фотографии од свадбата на македонскиот готвач и открија дел од атмосферата.

Loading...

Инаку, Никола и Стефанија го очекуваат своето прво дете и наскоро повторно ќе имаат повод за славење.

Loading...