Дома Балкан (ФОТО) Колинда синоќа беше хит на прославата на Американците во Загреб

(ФОТО) Колинда синоќа беше хит на прославата на Американците во Загреб

Loading...

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ е позната по специфичниот стил на облекување, а секоја нејзина модна комбинација е внимателно одбрана, истворемено прилагодена и на актуелните модни трендови, но и на функцијата.

Претседателката синоќа беше дел од гостите во Амбасадата на САД во Загреб, каде се одбележуваше Денот на независноста.

Станува збор за тематска забава, во чиј фокус беа педесеттите години од минатиот век, па Колинда реши да одговори на задачата и како што пренесуваат медиумите од регионот, се чини тоа и’ појде од рака.

Имено, таа се појави во ретро фустан, кожна јакна, црвени чевли и жолта чанта. Оваа комбинација таа ја надополни со очила за сонце и големи обетки.

Loading...