Дома Свет (ВИДЕО) Трамп му згрме на Путин: Не се мешај во нашите избори...

(ВИДЕО) Трамп му згрме на Путин: Не се мешај во нашите избори догодина

Loading...

Истрагата на специјалниот советник, Роберт Милер и но и на други аналитичари велат дека руската влада се вмешала во политиката на САД, што резултирало со обвиненија за 258 Руси во 2018 година.

Трамп во неколку наврати ги отфрли обвинувањата за заговор помеѓу неговиот тим за претседателска кампања за 2016 година и агентите од Русија.

Денес, на мар4гибите на самитот во Осака, при средбата на двајцата Претседатели, новинарите го запрашаа Претседателот Трамп, дали ќе му каже на Путин да не се меша во Американските избори во 2020 година.

На ова, Трамп одговор, да, ќе му кажам, се заврте кон Путин и му рече:

,,Немојте да се мешате во нашите избори догодина”, на што двајцата лидери слатко се насмеаја.

Погледнете го видеото:

Loading...