Дома Магазин Бобан Авалон за одлуката Цеца да пее во Прилеп: Дали вие сте...

Бобан Авалон за одлуката Цеца да пее во Прилеп: Дали вие сте нормални

Loading...

Српската пејачка Цеца ќе биде главна ѕвезда на годишениов Пиво Фест во Прилеп. Оваа вест ги разлути македонските пејачи, но и Бобан Милошески од Авалон Продукција, кои не можат да си објаснат како се трошат големи суми на пари на увозни пејачи, додека за македонските изведувачи не се двојат ниту минимун средства како би се ангажирале и платиле.

Токму од тие причини се огласи Бобан од Авалон:

Во четврток, на 18 јули, ќе настапат „Прилепски еснаф”, дуетот Селимова-Желчески, Ѓорѓе Давид и Ивана Негатив, а вечерта ќе заврши со настапот на рок-групата „Галија”.

В петок, на 19 јули, се Ален Хасановиќ, Миле Кузманоски, Кантурови и Светлана Ражњатовиќ-Цеца. Во сабота на 20 јули термините се резервирани за „The Hounds”, Влатко Стефановски-трио, Фрајле и за Тамара Тодевска, а последната вечер, на 21 јули, недела, настапуваат „Бен Хур”, „Кал Бенд” од Блеград кој изведува џипси рок низ цел свет, Сања, Маринко и Зец ќе ги пеат песните на групата „Нови Фосили” и на крајот „Cyrillic”, објаснува Мандичевски.

Loading...