Дома Свет (ВИДЕО) Што се случува со Канцеларката Меркел – се тресеше при пречекот...

(ВИДЕО) Што се случува со Канцеларката Меркел – се тресеше при пречекот на Зелински

На денешната церемонија во Берлин при пречекот на украинскиот претседател Зеленски и интонирањето на химните на Германија и Украина, на германската канцеларка Ангела Меркел и се слоши, а на интернет се појавија и снимки како таа се тресе.

Тресењето на Меркел најмногу било забележливо на силното сонце додека се интонирале двете химни. Потоа и самата Канцеларка потврди дека и се слошило, односно истакнала дека таа дехидрирала и затоа се тресела.

– Оттогаш се напив најмалку три чаши вода, кои очигледно ми требаа, а сега сум многу подобро – рече Меркел.