Дома Македонија Груевски сеуште не ја демантира изјавата на Заев дека се криел во...

Груевски сеуште не ја демантира изјавата на Заев дека се криел во гепек

Поиранешниот Премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е особено активен на социјалните мрежи, каде ги изнесува своите ставови и гледишта на настаните кои се случуваат во Македонија.

Но, во врска со последната изјава на Премиерот Заев, дека при бекството во Унгарија се криел во гепек, сеуште не излегол со демант. Еве што изјави Заев за Геманските медиуми:

Од лифт директно во гаража, потоа во багажник од автомобил со кој избегал во Албанија каде го чекало унгарско дипломатско возило.

Ова била траекторијата на бегството на екс премиерот Никола Груевски – вели премиерот Зоран Заев во интервју за германски весник “Франкфуртер алгемајне цајтунг”.