Дома Магазин (ФОТО) Теа Трајковска на концертот на Стинг се заглавила во ВЦ, па...

(ФОТО) Теа Трајковска на концертот на Стинг се заглавила во ВЦ, па се протнала под врата

Теа Трајковска на концертот на Стинг беше меѓу публиката на Градскиот стадион во Скопје на концертот на светски популарниот музичар Стинг. Откако го најде своето месето на трибините и се смести за да ужива во музичкиот стектакл, природата ја повика, па мораше да отиде во ве-це и да се олсни.

Loading...

Но, и се случи она кое сигурно некогаш ви паднало на памет – да се заглавите и да бидете немоќни да ја отворите вратата, а притоа да нема никој да ве слушне и помогне. Токму тоа и се случи на Теа, која остана немоќна во една од ве-це кабините.

Иако е русокоса, Теа откако го слушна Стинг како почнува да пее, веднаш дојде до идеја како да си ја реши маката.

Па така, единствена алтернатива според неа во тој момент била да се протне од малиот отвор под врата, а од објавената фотографија на социјалните мрежи од „местото на настанот“ , ќе останете во чудо како ли успаела.

Во случајов витката линија и еластичноста очигледно биле пресудни да излезе, но и намерата во ниеден случај да не ја пропушти музичката ѕвезда.

Целата сторија прочитајте ја на Вистина

Loading...