Дома Спорт Сите ги дигнаа во воздух српските коментатори, но слушнете го хрватскиот (ВИДЕО)

Сите ги дигнаа во воздух српските коментатори, но слушнете го хрватскиот (ВИДЕО)

Loading...

Не стивнуваат реакциите околу освоената титула на “Вардар“ во лигата на Европските Шампиони во Келн. Откако веќе неколку дена насекаде се зборува за коментаторите од Србија, ред е да се слушне како се следеше средбата и во Хрватска.

Коментаророт Романо Јанечиќ исто така имаше интересен коментар, а во продолжение можете да ги погледнете последните пет минути со негов коментар.

Секако ова е добра можност, ако подзаборавивте да се потсетите како “Вардар“ го надигра тимот на “ во финалето во неделата во Келн.

Извор: Пулс24

Loading...