Дома Свет Филмски граабеж денес во златара во Париз (ВИДЕО)

Филмски граабеж денес во златара во Париз (ВИДЕО)

На фан страната “Сви срби у Паризу”, на социјалните мрежи, денес се појави видео од граабеж на златарата “Роосевелт” во елитниот кварт “Арондисмана”, во градот на светлината, Париз.

Loading...

Се претпоставува дека е украден плен во вредност од преку два милион и евра.

Минатиот месец на неколку наши телевизии гостуваше неформалниот лидер на групата “Пинк Пантер”, Оливера Чирковиќ, која во детали ги опишуваше акциите кои ги организирала низ Европа, а при кои биле олеснувани златари.

Видеото подолу, во многу заличува на она што го раскажуваше Чирковиќ:

FILMSKA PLJAČKA DANAS U PARIZUU prestižnom kvartu osmog pariskog arondismana u zlatari Roosevelt Or (18, avenue Franklin-Roosevelt) dva razbojnika su opljačkala zlataru i pobegla. Policija traga za njima. Odneli su plen u vrednosti od 200000€

Публикувахте от Svi Srbi U Parizu в Сряда, 5 юни 2019 г.

Loading...