Дома Спорт ЕХФ му се поклони на Вардар – објави да се наежиш ВИДЕО

ЕХФ му се поклони на Вардар – објави да се наежиш ВИДЕО

Loading...

Не стивнуваат честитките од сите страни за ракометарите на Вардар. Аналитичари, новинари, спортски коментатори, обични граѓани, сите, ама буквално сите го величаат делото кое вчера и завчер аго постигнаа ракометарите на Вардар.

Во моментов, фановите, нивните најверни навивачи, Комитети, трпеливо го чекаат слетувањето на авионот, на скопскиот меѓународен аеродром, за да ги поздрават нивните миленици.

Специјално видео за Шампионите подготви и ЕХФ. Нашите ракометари добија длабок поклон и од Европската ракометна федерација:

Loading...