Дома Спорт (ВИДЕО) Тимур Дибиров: Ние сме тука за да ги правиме луѓето од...

(ВИДЕО) Тимур Дибиров: Ние сме тука за да ги правиме луѓето од Македонија среќни

Loading...

По вчерашниот голем успех на ракометарите на Вардар, кога од седум гола негатива се вратија на плус два, не престануваат коментарите од стручњаците, јавноста и играчите.

Тимур Дибиров, една од иконите на клубот под водство на Сергеј Самсоненко, не можеше да ги скрие емоциите во изјавата за Балкан Хендбол. Тој истакна дека практично и не се сеќава на последните десет минути од натпреварот.

-Се боревме за секоја топка, не гледавме кој како игра, само чекавме да добиеме шанса. Имаме големо срце, сè е нереално поврзано со Вардар оваа година. Ние сме тука за да ги правиме луѓето од Македонија среќни, такви емоции не се опишуваат. За нас е најважно нив да ги направиме среќни, поима немам како победивме, изјави Дибиров.

Dibirov:"Verovatno imamo veliko srce, ne znam sta je bilo."

Публикувахте от Balkan-Handball.com в Събота, 1 юни 2019 г.

Денес во 18 часот се игра големото финале помеѓу Вардар и Веспрем. Да им посакаме многу среќа на нашите момци.

Loading...