Дома Свет Објавено видеото – Заев беше во друштво на Бил Гејтс

Објавено видеото – Заев беше во друштво на Бил Гејтс

Колку и да му се забележува на Премиерот Зоран Заев дека потфрлил во економијата, мора и треба да му се оддаде признание за меѓународната афирмација и напредок на нашата држава.

По повод 9-ти мај – Денот на Европа се обраќаат важни личности од Светот, меѓу кои и премиерот Зоран Заев, како и првиот човек на ООН Антоонио Гутереш.

Тука беше и познатиот милијардер и основач на една од најмоќните технолошки компании Мајкрософт Бил Гејтс, како и дузина други важни личности од светското општество.

Ова е најавното видео од настанот: